Історична довідка

Історична довідка

Причорноморське державне регіональне геологічне підприємство є правонаступником підприємств геологічної галузі в регіоні, перше з яких було створено в 1938 році.

З моменту створення роботи були орієнтовані на протизсувні, гідромеліоративні, інженерно-геологічні та гідрогеологічні дослідження. За минулі десятиліття, як сама назва організації, підпорядкованність, територія діяльності, види робіт, неодноразово змінювалися. З 1958р. на базі існуючих організацій – Одеської противозсувної станції і Одеською конторою тресту «Укргеолнеруд» було створено експедіцію, роботи якої здійснювалися за різними напрямками геологорозвідувальних робіт. З 1964 р. з’явилося ще одне з найважливіших сучасних напрямків діяльності підприємства – морська геологія, яке протягом усіх наступних років інтенсивно розвивалося, набуваючи в останні роки сучасний зміст в поєднанні з обсягами морських геофізичних робіт, в першу чергу сейсморозвідувальних). Колектив геофізичного загону має 50-річний досвід роботи на українському шельфі та в Світовомуокеані. Більшість родовищ газу і конденсату на Чорному та Азовському морях відкрито за сейсмічними матеріалами морських сейсморозвідувальних робіт, які були отримані нашими фахівцями.

В даний час територія діяльності підприємства охоплює Одеську, Миколаївську і Херсонську область, що становить 86,4 тис. км2, або 14,3% території України, а також шельф Чорного і Азовського морів.

В результаті 80-річної діяльності зусиллями фахівців, виконана велика робота по вивченню надр не тільки Причорноморського регіону, а й суміжних з ним територій. Проведено величезний обсяг пошукових та розвідувальних робіт, орієнтований, в першу чергу, на будівельні матеріали, з метою забезпечення запасами гірничодобувних підприємств регіону. Ці роботи виконувалися і виконуються протягом усього існування нашої організації. Вони проводилися як до, так і паралельно з геолого-зйомочними роботами, результати яких, в свою чергу, значною мірою сприяли їх інтенсифікації, координації і з’явилися базовою основою.

У список виявлених корисних копалин входить: цементна сировина, камінь будівельний і облицювальні матеріали, пильний вапняк, карбонатна і цегляно-черепична сировина, будівельні піски, керамзитова сировина і деякі інші види сировини, що мають менше значення.

Кількість таких родовищ – понад 700, на балансі в даний час числиться близько 400 родовищ будматеріалів.

Крім будівельних матеріалів в Одеській області виявлено ряд проявів графіту, розвідано Ізмаїльське родовище кам’яної солі, ряд проявів урану, переданих для подальшого вивчення спеціалізованим організаціям. Виявлено ряд площ, перспективних на виявлення родовищ золота в породах кристалічного фундаменту. Є реальні передумови для виявлення, в першу чергу, в Одеській області родовищ нікелю, кобальту, заліза, силлиманита, фарбового і керамічної сировини, каолінів.

Велика увага приділяється проведенню регіональних геолого-зйомочних робіт. Територія діяльності ДРГП повністю охоплена геологічною зйомкою м-ба 1: 200 000, що є базовою основою для всіх наступних видів геологічних робіт.

Важливе значення для України має вивчення шельфу Чорного і Азовського морів. ПричорноморДРГП вирішує різнопланові завдання морської тематики – проведення зйо­­мок різних видів і масштабів (геологічні, еколого-геологічні, інженерно-геологічні), спеціалізовані дослідження, здійснює розвідку родовищ корисних копалин, підготовку карт до видання.

Одним з важливих напрямків діяльності підприємства є гідрогеологія: пошуки питних і технічних підземних вод для організацій, централізованого водопостачання населених пунктів області, мінеральних вод для розвитку курортно-оздоровчого комплексу. В межах інженерно-геологічного напрямку проводиться вивчення екзогенних геологічних процесів – зсувів, підтоплення, ерозії ґрунтів, осідань над гірничими виробками, карсту, їх поширення, динаміки, можливого впливу на об’єкти житлово-комунального і виробничого секторів. Таким чином, ПричорноморДРГП є сучасне підприємство, яке вирішує широкий спектр різнопланових завдань з вивчення надр регіону, а також здійснює інженерно-геологічні та еколого-геологічні дослідження.

Відправити повідомлення
close slider

WhatsApp chat